Bugun...Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu Selami Aykut Başkanlığında Kuruldu

Tarih: 12-06-2017 15:43:47 + -


İstanbul’daki muhtarlar derneklerine çatı olmak ve birlikte hareket etmek amacıyla Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu kuruldu.


Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu Selami Aykut Başkanlığında Kuruldu

 

 

 

İstanbul’daki muhtarlar derneklerine çatı olmak ve birlikte hareket etmek amacıyla Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu kuruldu. Başkanlık görevine ise 6 yıldır İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği(İMDD) Başkanlığı görevini sürdüren Bahçelievler Siyavuşpaşa Muhtarı Selami Aykut getirildi. İMDD Başkanlığı’na ise Temel Şardan seçildi.

 

 

İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü olan 29 Mayıs’ta kurulan Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu (TÜMFED)’in Başkanı Selami Aykut, yeni dönemdeki yol haritasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. 2 dönem görevi yaptığı İMDD’nin Genel Merkezi’ndeki toplantı sonrası kurulan federasyonun ilk toplantısında konuşan TÜMFED Başkanı Selami Aykut, “İMDD’ye başkan seçilen, uzun yıllar birlikte görev yaptığım yol arkadaşım Temel Şardan’ı tebrik ediyor ve beni bu yeni göreve layık gören arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu güvenininiz boşa çıkarmayacağım” dedi.

 

 

2012’de Cumhurbaşkanımıza Fahri Muhtarlık Vermiştik

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başbakan olduğu dönemde yönetim olarak ziyaret ettiklerini hatırlatan Başkan Aykut, “O dönem Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a fahri muhtarlık beratı vermiştik. Ayrıca götürdüğümüz dosyalarla bir nevi bugün yapılan muhtarlık toplantılarına zemin hazırlanmasına katkıda bulunmuştuk. İMDD döneminde birçok çalışmaya, örnek projeye imza attık. Ve bundan sonra da artık yolumuza tüm derneklerimiz ile beraber çatı federasyon olarak göreve devam etme kararanı aldık. Bağlı bulunan derneklerimiz ile yakın zamanda yapacağımız Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu kongresi sonrası yolumuza daha hızlı ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Konfederasyonun Takipçisi ve Destekçisi Olacağız

 

 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile de sıkı ilişkiler içerisinde bulunacaklarını ifade eden Başkan Aykut, “Ayrıca ilk günlerinde yanında olup, hatta genel merkez binasının kurdelesini bile beraber kestiğimiz Ankara'da bulunan konfederasyonu, mevkidaşlarımızı yakından takip edeceğiz. Bundan sonra da konfederasyonun yapmış olduğu tüm organizelerin takipçisi olacak, camiamızın faydasına olan tüm çalışmalarının da destekçisi olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Şardan: Federasyonumuzun İzinden Gideceğiz

 

 

İMDD Başkanlığına seçilen Temel Şardan ise; “Öncelikle beni bu göreve seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 6 yıldır yaptığı çalışmalarla takdir toplayan, yol arkadaşım TÜMFED başkanımız Selami Aykut’tan aldığımız bu bayrağı daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bundan sonraki çalışmalarımızda federasyonumuzun izinde devam edecek, tüm muhtarların sesi olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI