Bugun...Toplu Sünnet Şöleninde Berdan Mardini Konseri

Tarih: 13-09-2017 13:33:31 + -


Esenyurt Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet şölenine katılan 3 bin çocuk ve aileleri Berdan Mardini konseri dinlediler. Sünnet olan çocuklar Mardini ile sahneye çıkarak şarkılar söyleyip halay çektiler.


Toplu Sünnet Şöleninde Berdan Mardini Konseri

 

Esenyurt Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu Sünnet Şöleni, 3 bin çocuğu ve ailelerini Esenyurt Gaziler Parkı Turgut Özal Stadında bir araya getirdi. Şölene Esenyurt Belediye Başkanı  Necmi Kadıoğlu, İlçe Kaymakamı Ekrem İnci,  çocuklar aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlçede yaşayan 3 bin 25 çocuk ücretsiz bir şekilde belirlenen tarihlerde sıra ile sünnet oldu. Esenyurt  stadında düzenlenen sünnet şöleni, çocuklar için özel hazırlanan palyaço gösterileriyle başladı. Konser ve çeşitli oyunlarla devam eden şölende çocuklar ve aileleri keyif dolu anlar yaşadı. Sahneye çıkan Berdan Mardini çocukları da sahneye alarak hep birlikte şarkılar söyleyip halay çektiler.

 

Sünnet Yapmanın Mutluluğu İçerisindeyiz

 

Müslüman bir toplum olarak peygamberimizin sünnetini icra etmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Bugün yaptığımız geleneksel toplu sünnet, Peygamberimizin bir sünnetini Müslüman bir toplum olarak bugün burada icra etmiş oluyoruz. Âleme rahmet olarak gönderilen peygamberimizle ilgili bir sünnet yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterdiler. Şükürler olsun ki toplumumuz böyle bir sevgi içerisinde” dedi.

 

Şölene katılan binlerce vatandaş Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na yoğun sevgi gösterirken, Türk Halk Müziğinin genç sesi Erkam Aydar ve Berdan Mardini Esenyurtlulara türkülü, eğlenceli bir gece yaşattı.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI