Bugun...Selami Aykut’tan STK ve Muhtarların sıkıntılarının farkında

Tarih: 13-10-2017 12:27:58 + -


Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Selami Aykut, İstanbul'da Bulunan 39 İlçede ki Muhtar ve STK Başkanlarına ziyarette bulunup onların sorunlarını ve sıkıntıları dinleyerek çözüm noktasında mücadele etmeye devam ediyor.


Selami Aykut’tan STK ve Muhtarların sıkıntılarının farkında

 

Başkan Murat Hazinedar’a teşekkür

 

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Aykut, “Federasyon olarak 39 ilçemizin Belediye Başkanlarının Muhtarlarımız ile yapmış olduğu çalışmaları ve Belediye Başkanlarımızın Muhtarlarımızı ne kadar önemsediğini bizzat dernek başkanlarımızdan bilgi alıp durum değerlendirmesi yapıyoruz. 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’nun 9. maddesi: Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar; bazı Belediyelerimiz Maddi imkânı olmadıklarını muhtarlarımıza hiç bir şekilde destek olamayacaklarını zaman zaman duyuyoruz oysaki mahallede halkın oyu ile seçilen muhtarlar, ülke genelinde mahallelerimizdeki devletin temsilcileridir. Yani halka hizmet sağlamada devlet ile halk arasında en temel köprüdür. Bu anlayış ile hiçbir maddi geliri olmayan muhtarlarımız kira, elektirik, su, doğalgaz ve halka hizmet verebilmek personel ihtiyacını karşılamakta zorluk çekmektedir. Beşiktaş Belediye Başkanı Bu konuda vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı

 

Konuşmasının devamında Beşiktaş Muhtarlar Derneği Başkanı Yeşim Özer ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın mahalle muhtarları olarak taleplerine 7/24 cevap vermesinden dolayı son derece memnun olduklarını belirten Selami Aykut, ; “ İstanbul’da bulunan Tüm ilçe Belediye Başkanlarımızın Muhtarlarımıza yaklaşımının aynı olmasını arzu ediyorum ve Birlik beraberlik içerisinde uyumlu çalışma sergileyerek ilçemiz ‘de örnek hizmet vermeye devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI