Bugun...Muhtarlar Tek Çatı Altında Birleşti

Tarih: 20-11-2017 12:00:00 + -


Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu’nun (TÜMFED) birinci olağan Genel Kurul kongresi Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Muhtarlar Tek Çatı Altında Birleşti

 

Kongreye Katılan İsimler Yenikapı ruhunu akla getirdi

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği kongreye AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin önemli isimlerinin katılmasıyla 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Yenikapı ruhunun ortaya çıktığı tablo akıllara geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, Cumhuriyet Halk Partisi 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ile Bahçelievler İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yanı sıra çeşitli partilerin ilçe başkanları ve Türkiye’nin farklı noktalarından çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Selami Aykut; “Muhtar Olmayanlar Muhtarları Temsil Etmesin”

Konuşmasının başında gerek toplantıya katılanları gerek çelenk veya tebrik ile Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri’nin kongresi için iyi dilek ve temennilerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür eden Selami Aykut, aynı zamanda AK Parti, CHP, MHP, BBP ve Saadet Partisi temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelip kongrede kendilerine destek olan STK ve muhtarları da unutmadı.

Kürsüde sözlerine devam eden Aykut, Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri  (TÜMFED) olarak; demokratik seçimle göreve gelen muhtarlarımızı temsil eden çatı federasyon başkanı ve üyesi Muhtar olan Türkiye’de ki tek Sivil toplum kuruluşu olduklarının altını çizerek; “Ankara’da sözde bizi temsil ettiğini ifade eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Muhtar değildir.  Sadece siyasetten bir yerlere gelmeye çalışan ve ülkemizin önemli sıkıntıları döneminde çaktırmadan siyaset yapan, Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu değere gölge düşürmeye çalışan sözde temsilciler artık ayağını denk almalıdır. Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu,  bu zamana kadar gündemi hep takip etti. Bundan sonra da takibini sürdürecek ve Muhtar olmayanların, amacı muhtarlık dışında siyasette kalanların boş yere koltuk işgal etmesine müsaade etmeyecektir. Ayrıca unutulmamalıdır ki Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonumuz, hiç bir konfederasyona bağlı değil, doğrudan muhtarlara bağlıdır ve doğrudan muhtarları temsil etmektedir” şeklinde konuştu.

Selami Aykut; “15 Temmuz’da biz meydanlardayken birileri Kıbrıs’ta Tatildeydi”

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu olarak kongrede ki konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında da açıklamalarda bulunan Selami Aykut, “15 temmuz’da sokağa çıkıp ve taksim meydanında teröristlere karşı mücadele veren muhtarlar devletin ve Cumhurbaşkanının yanındayken birilerinin Kıbrıs’ta tatilde olduğunu ifade ederek o gün Şehit olan Acıbadem Muhtarımız Mete Sertbaş ve Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim” şeklinde konuştu.

Tek liste ile açık oylamanın yapıldığı Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu 1. Olağan  Genel Kongre’sine çok sayıda önemli isimlerden oluşan katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI