Bugun...Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız, İNANÇDER’de konuştu

Tarih: 21-11-2017 16:37:30 + -


İnançder tarafından düzenlenen “Komşu komşunun gülüne muhtaçtır” toplantısının bu haftaki konuk konuşmacısı Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız oldu.


Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız, İNANÇDER’de konuştu

 

İnanç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Külünk’ün moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız, dünya tarihi ve Türklük hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Mehmet Emin Yıldız konuşmasında Türk ve Dünya tarihine ışık tuttu.

 

Konuşmasında sözde Ermeni soykırımının yalan olduğunu dile getiren Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız, ofisinde öldürülen Ermeni Gazeteci Yazar Hrant Dink’in ise bu konuyu iyi bilen ve mesleğinin erbabı bir kişilik olduğunu ve Dink’in Ermeni toplumuna yönelik soykırım değil savaş şartları söylemleri ile sözde ermeni soykırımı iddiasının geri çekilmesi görüşünü savunduğu için bazı ermeni toplumlarının canını sıktığını bu yüzden de Hrant Dink suikastinin gerçekleştirildiğini ifade etti.

“15 Temmuz Gerçekleşseydi Bölünürdük”

 

Dünya tarihinde masa üzerinde oynanılan oyunlar eşliğinde soğuk savaş döneminin bir çok ülke sınırlarının o ülkelerin geleceklerini şekillendirildiğini ifade eden Yıldız, “Bu ülkede askeri darbeler gerçekleşti. Kenan Evren tarafından bir çok ülke ile soğuk savaş kapsamında bazı planlar yapıldı. Bu darbeler sonucunda ise masum insanlarımız ve aydınlarımız acımasızca idam edildiler. Ermeni terör örgütü ASALA’nın lâv edilmesiyle birlikte PKK faaliyete geçirilerek ülkemizin başına bela edildi. Eğer 15 Temmuz hain darbe girişimi gerçekleşseydi. Türkiye’de bölünüp parçalanacaktı. Milletimiz buna izin vermedi” dedi.

Türkiye’de İmamlar ve Üniversite Öğretim Görevlileri Başarısız

 

“Ben hep şunu söylerim Gökten Türkiye’nin başına yalanlarla dolu iki çuval düşse birisi imamlara diğerleri de öğretim görevlilerinin başına düşer. Bende öğretim görevlisiyim ama eleştiriyorum. İmamlar Peygamberimizin kaşını gözünü öveceğine İslam’ın temelleriyle ilgili bilgilendirselerdi Fetö belası dini kullanıp insanlarımızı masum Anadolu çocuklarımızı kandıramayacaktı. Aynı şekilde üniversite öğretim görevlilerimiz gençlerimize iyi bir eğitim sunabilseydi 1950’lerde asker göndererek yardımda bulunduğumuz Güney Kore’nin teknolojisi yerine kendi teknolojimizi kullanırdık. Fakat maalesef her iki konuda da başarılı olamadık” şeklinde konuştu.

 

İnançder tarafından her hafta düzenlenen ve bu hafta da 81. Defa organize edilen “Komşu komşunun gülüne muhtaçtır” toplantısında adeta bir klasik haline gelen ve ev sahibi Necdet Külünk tarafından itina ile hazırlanan Kuru fasulye, bulgur pilavı ve turşu ikramı yapıldı.

 

Doç. Dr. Mehmet Emin Yıldız’ın katılımıyla sohbet havasında devam eden toplantıda, 34 Gündem Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Hallaç, Mehmet Emin Yıldız’a “Devran Döndü”  isimli kitabını armağan etti.

 

Haber & Foto: Bilal Can Karabulutoğlu


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI