Bugun...Başakşehir Protokolü Selanikliler Derneğinde Buluştu

Tarih: 16-10-2017 10:01:35 + -


Kayabaşı Selanikliler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği 8. kez Kayabaşı köy meydanında düzenlenen yoğun katılımlı bir organizasyonla yapıldı.


Başakşehir Protokolü Selanikliler Derneğinde Buluştu

 

Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan’ın aşure duası ile başlayan etkinliğe, katılanlar arasında; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, MHP Başakşehir İlçe Başkanı Fatih Keleşoğlu, İstanbul’un çeşitli ilçelerinden sivil toplum örgütleri yöneticileri ve Kayabaşı sakinleri katıldı.

 

Yasin Kartoğlu; “Samimiyetimden şüphe etmeyin”

 

Aşure kazanın açılışında bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kayabaşı Selanikliler Derneği’nin düzenlediği bu anlamlı etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyum. Kayabaşılı hemşehrilerimiz ile aramızda bir gönül köprüsü var. Kayabaşı’na geldiğim zaman sanki kendi köyümdeymişim gibi bir hisse kapılıyorum. Bu anlamda dernek yönetimini bu güzel organizasyondan ötürü tebrik eder, tüm mahalle sakinlerine saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullanan Kartoğlu, konuşmasının devamında hasbihal etmeyi de ihmal etmeyen Kartoğlu, her türlü sorun ve sıkıntılar için kapılarının daima açık olduğunu vurgularken asla samimiyetinden şüphe etmemelerini rica etti.

 

Cavit Kurt Teşekkür Etti.

 

Kayabaşı Selanikliler Dernek Başkanı Cavit Kurt Programda yaptığı konuşmada; “Davetimizi kırmayarak aramızda olan tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Bu yıl 8. defa yaptığımız aşure etkinliğimizde çeşitli nedenlerden dolayı aramızda olamayan, fakat gerek telefonla, gerekse mesajla varlığını bize hissettiren dostlarımıza da teşekkür eder, bu şekilde yapacağımız ve birlik, beraberlik içerisinde olacağımız daha nice günler dilerim. Ayrıca her yıl yaptığımız aşuremizde bu yıl da ekibi ile bizi yalnız bırakmayan tüm hemşeri ve ilçe sakinlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

Bayanların ve erkeklerin ayrı bölümlerde oturduğu programda aşurelerin hep birlikte yenmesi ile devam ederken, daha sonra Kayabaşı Selanikliler Dernek lokalin de içilen çay ve sphbet eşliğinde program sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI