Bugun...Başakşehir-Malazgirt kardeşlik iftarı

Tarih: 23-06-2017 18:40:27 Güncelleme: 23-06-2017 19:27:27 + -


Başakşehir Belediyesi’nin kardeş ilçesi Muş’un Malazgirt belediyesi ile birlikte organize edilen ’kardeşlik iftarında’ birlikte iftar açıldı, kardeşliğin hayırlara vesile olması için dualar edildi.


Başakşehir-Malazgirt kardeşlik iftarı

 

 

Başakşehir’den Malazgirt’e gönül köprüleri kuruluyor. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bir dizi incelemelerde bulunmak ve yapılacak projeleri yerinde görmek için Muş’un Malazgirt ilçesini ziyaret etti. Başkan Uysal, Kadir gecesinde düzenlenen ’kardeşlik iftarına’ katıldı.

 

Malazgirt programında Başkan Uysal’a, Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Nurettin Ertemel, Destek Hizmetleri Müdürü Muhammed Tayyip Tanrıkulu da eşlik etti. Ağrı’ya gelen Uysal ve beraberindeki heyeti havaalanında AK Parti Malazgirt İlçe Başkanı Kenan Deniz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya karşıladı. Karayolu ile Malazgirt’e gelen Başakşehir Belediyesi Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve beraberindeki heyet, Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı’nın makamında istişare toplantısı gerçekleştirdi.

 

1500 vatandaş kardeşlik iftarında buluştu

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ikili görüşmelerin ardından Malazgirt Kaymakamı ve Başkan Vekili Soner Karlı ile birlikte yapılması planlanan projeleri yerinde inceledi. Heyet daha sonra ‘kardeşlik iftarı’nın düzenleneceği alana geçerek vatandaşların Kadir gecesini ve Ramazan ayını tebrik etti.

 

 

Tasavvuf müziği ile başlayan iftar programı, ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, iftar sonrası yaptığı konuşmada kardeşlik iftarının önemine değindi.

Başkan Vekili Kırlı, "Kardeş belediyemiz Başakşehir Belediyesi ile birlikte bu iftarı gerçekleştirdik. Bu gerçekleştirdiğimiz iftar programı Malazgirt tarihinde yapılmış en çok katılımlı iftarı olmuştur. Ben başta kardeş belediyemiz Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal beye, bu güzel anlamlı organizasyonda emeği gecen ve katılma lütfunda bulunan tüm Malazgirtli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum" dedi.

                                  

“el birliğiyle zor şartları iyileştireceğiz”

 

Kardeşlik iftarında Malazgirt halkına seslenen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, tarihi ve şirin ilçede olmaktan son derece onur duyduğunu dile getirdi.

 

Başkan Uysal: “Malazgirt’e ikinci gelişim. Türkiye biliyor ki Malazgirt Türklerin anavatanı ve Türk tarihinin başlangıç noktasıdır. Gelir gelmez çok sıcak bir şekilde karşılandık. Bu anlamda ilk önce bütün Malazgirt halkına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Zor şartların olduğunu biliyoruz, bu zor şartları iyileştirmek hepimizin elbirliğiyle çalışması sonucu olacaktır. Heyetimizi daha önceden gönderdik ki, eksiklikler tespit edilsin ve bu doğrultuda çalışmalar yürütülsün. Biz hem bilgi bakımından, hem de bütün emeğimiz bakımından her türlü yardıma hazır olduğumuzu burada ifade edeyim. Siz değerli Malazgirtli kardeşlerimin kandilini de kutluyorum. Allah tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin” diye konuştu.

 

 

Malazgirtlilerin Kadir Gecelerini de tebrik eden Başkan Uysal, bundan sonra sık sık beraber olacaklarını, söyledi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI