Bugun...Başakşehir'de Okul-Sanayi İşbirliği Devam Ediyor.

Tarih: 30-11-2017 13:28:41 Güncelleme: 30-11-2017 13:43:41 + -


Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. arasında imzalan Okul-Sanayi İşbirliği Protokolü kapsamında kurulan Mercedes-Benz Laboratuvarının açılış töreni Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Mercedes-Benz yetkililer ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Başakşehir'de Okul-Sanayi İşbirliği Devam Ediyor.

Açılış töreninde Okul-Sanayi İşbirliğinin önemi vurgulanırken, mesleki eğitimin gelişmesinde oynadığı rolün somut hali gözler önünde serildi. Mercedes-Benz Türk A.Ş tarafından kurulan laboratuvar ile öğrencilerin daha güncel bilgilerle donatılarak sektörün beklentisini karşılayacak düzeyde niteliklere kavuşturulması hedefleniyor.

 

 

Okul-Sanayi işbirliği İstanbul Modeli İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve mesleki eğitim kurumlarıyla sektörel bağlantıların güçlendirilerek mesleki eğitimin kalitesinin artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında; Mercedes-Benz gibi bir dünya devi firmanın yatırımlarıyla güçlendirdiği Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, aynı zamanda Bridgestone-Lassa, Volkswagen, Çetur Honda, Mutlusan Elektrik gibi büyük şirketlerin laboratuvarlarını da bünyesinde bulundurarak bu şirketlerin teknoloji ve istihdam imkanlarını öğrencilerinin hizmetine sunmasıyla dikkat çekiyor.

 

Aykut Akca; “Ford Otosan ve General Mobile Anlaşmaları Yolda”

 

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda buluanan Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aykut Akca şu ifadeleri kullandı; “Bu tarz olumlu yönde çalışmalar ile okulların donatımları, öğretmen eğitimleri ve güncel teknolojilerin takibi noktasında önemli kazanımlar elde edilmektedir. Bu bağlamda okul-sanayi işbirliği mesleki eğitimde yaşanan temel sorunların çözümü açısından çok önemli sonuçlar veren bir yaklaşımı içermektedir. Meslek liselerinin toplum nazarında itibarının güçlendirilmesi açısından da okul-sanayi işbirliği, toplum tarafından kabul gören ve takdir edilen markaların imajının okul imajına katkısı açısından büyük önem arz etmektedir. Halen görüşmeleri devam eden ve yakın zamanda hayata geçirilecek olan Ford Otosan ve General Mobile Laboratuvarları da öğrencilerimizin eğitimlerinin daha nitelikli ve güncel bir ortamda yapılabilmesi için hazırlık sürecindedir.” İfadelerini kullandı.

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI