Bugun...Başakşehir’de kurbanlıklar emin ellerde

Tarih: 24-08-2017 13:42:34 + -


Başakşehir kurban satış ve kesim alanları kokusuz olması ve hijyeni ile vatandaşlar ve satıcıları memnun ediyor.


Başakşehir’de kurbanlıklar emin ellerde

 

Kurban alanında koku oluşmaması için çadırlar ve kurban alanları hayvanlara zarar vermeyen organik probiyotik ürünler ile ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor.

 

Vatandaşların sağlıklı koşullarda kurban alabilmeleri ve satıcıların sağlıklı bir ortamda satış yapabilmeleri için yürütülen çalışmalar yaklaşan bayram nedeniyle hız kazandı. Başakşehir Belediyesi tarafından Kayaşehir ve Bahçeşehir’de kurulan kurban alanları günün erken saatlerinden itibaren temizleniyor ardından probiyotik ürünlerle dezenfekte ediliyor.

 

 

Kullanılan Ürünler Hayvanlara Zarar Vermiyor

 

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde temizlenerek, satış için hazırlanıyor. Ekipler mıntıka temizliğinin yanı sıra çadırlardan çıkan atıkları topluyor. Temizlenen alan özel koku giderici solüsyonların kullanıldığı araçlar ile yıkanıyor.

 

Temizlik işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilaçlama çalışmasına geçiliyor. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri hayvanların yer aldığı çadırlar ve kurbanlıklar başta olmak üzere alan koku giderici probiyotik ürünlerle ilaçlanıyor. Saat 06.00’da başlayan dezenfekte çalışmalarında günde 180 litre bakteri kökenli probiyotik ürün kullanılıyor.

 

 

Kokuyu Bastırmıyor, Yok Ediyor

 

Ürünün hayvanlara her hangi bir yan etkisi olmadığını belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü veteriner hekimleri, “Burada kullanmış olduğumuz ürün yem katkı maddesi olarak hayvancılıkta kullanılan ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan da ruhsatlı bir ürün. Ürünün hayvanlara kesinlikle zarar vermiyor. Kullanılan parfümlü probiyotik ürün kokuyu bastırmak yerine kötü koku yayan bakterilerin, toksinlerin ve zehirli gazların ayrıca hastalık yayan bakteri ve mantarların oluşumu engelliyor. Dezenfekte çalışmalarımız bayramın 4. gününe kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI