Bugun...Başakşehir’de ders zili çaldı

Tarih: 18-09-2017 13:29:05 + -


Başakşehir’de ilk, orta ve lise seviyesinde 93 bin öğrenci ders başı yaptı. İlçede, yaygın ve örgün dahil 82 devlet okulu ile birlikte, 135’i özel okul olmak üzere toplam 217 okul eğitim veriyor. 3 okulun inşaatı da devam ediyor.


Başakşehir’de ders zili çaldı

Başakşehir’de ilk, orta ve lise seviyesinde 93 bin öğrenci ders başı yaptı. İlçede, yaygın ve örgün dahil 82 devlet okulu ile birlikte, 135’i özel okul olmak üzere toplam 217 okul eğitim veriyor. 3 okulun inşaatı da devam ediyor.  Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yeni bir ilçe olmakla her alanda okul açmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

 

18 milyona yakın öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı Türkiye’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi Başakşehir’de de düzenlenen bir programla başladı. Nurettin Topçu İlkokulu’nda düzenlenen eğitim dönemi açılış programına; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Yapıcı, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

 

61 okulda tekli eğitime geçildi

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yeni bir ilçe olmakla her alanda okul açmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Başkan Uysal, “Belediyenin kurulduğu 2009 yılında 826 olan derslik sayımız yaptığımız yatırımlarla hızla arttı ve 3 bin 375’e yükseldi. Örgün eğitim verilen 73 devlet okulumuzun 61’inde tekli, 12’sinde çift eğitim veriliyor. Başlangıçta 50 olan derslik başına düşen öğrenci sayımız, özel okullarla ortalama 28’lere düştü” dedi. Başkan Uysal, ilçenin ilk üniversitesi olan İbn Haldun Üniversitesi’nin bu yıl eğitime açıldığını da sözlerine ekledi. 

 

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise Başakşehir’in, hükümetimizin 2019 hedefinde olan tekli eğitime geçilmesi noktasında da avantajlı bir konuma sahip olduğunu dile getirdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI