Bugun...Abdullah Avcı: “Hayallerinizin gerçekleşeceğine inanın”

Tarih: 13-10-2017 11:28:08 Güncelleme: 13-10-2017 11:36:08 + -


Amatör sporcularla bir araya gelen teknik direktör Abdullah Avcı, “Amatör ligi küçümsemeden hayallerinizin gerçekleşeceğine inanmalısınız, fırsatlar çalıştıkça, önünüze çıktıkça, hayatınızı planladıkça başarıya ulaşacaksınız. En önemlisi de futbol aşkını ve tutkusunu içinizden hiçbir zaman kaybetmemenizdir” tavsiyelerinde bulundu.


Abdullah Avcı: “Hayallerinizin gerçekleşeceğine inanın”

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanı spor yapması için özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası Başakşehir’de de kutlanmaya devam ediyor.

 

9-15 Ekim Amatör Spor Haftası’nda, Başakşehir Kaymakamlığı, Başakşehir Belediyesi ve İlçe Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen etkinliğe, İstanbul Başakşehirspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Selim Çelebi katıldı.

 

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Başakşehirli amatör sporcularla buluşan İstanbul Başakşehirspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, amatör sporculara amatörlükten profesyonelliğe geçişte izlemeleri gereken yollardan bahsetti.

 

Hayattaki en büyük aşkımız ve tutkumuz futboldu

 

Bende mahalle kültürü ile büyüdüm ve büyüdüğüm mahallenin her sokağında futbol oynayabileceğimiz bir tahta vardı diyen Avcı, amatörlere şu tavsiyelerde bulundu; “Mahalle takımları ile her hafta sonu maç yapardık. Benim dönemimden bu döneme baktığımda amatör kümede de farklılıkların olduğunu görüyorum. Özellikle profesyonel kulüplerin alt yapısıyla ilişkisinin olduğunu görüyoruz. Amatör lig deyip geçmeyin hayallerinizin gerçekleşeceğine inanın. Fırsatlar çalıştıkça, önünüze çıktıkça, hayatınızı planladıkça başarıya ulaşacaksınız. En önemlisi de futbol aşkını ve tutkusunu içinizden hiçbir zaman kaybetmemenizdir.  Sizlerin bu çıktığı yolda, atacağınız adımlar da başarılar diliyorum. Futbol çok güzel bir spor ve tüm saf ve temiz duygularımızla bu sporun içinde olmaya çalışalım.”

 

 

Akademi müjdesi

 

Abdullah Avcı, stadın yanındaki Akademi projesinin müjdesini de verdi. Avcı,” Başakşehir Fatih Terim Stadyumu yanında Akademi projesinin çalışmaları hazır, son aşamaları tamamladıktan sonra akademimizde hizmete girecek. Yürüyerek antrenman ve sahaya geçebilecekleri, Avrupa standartlarında bile mevcuttaki tesisimiz gibi bir tesis bulunmuyor. Başakşehir yüksek nüfuslu bir ilçe ve genç nüfusun yoğun olduğu bir ilçe. Tesislerimiz çok güzel olabilir ama insan kaynağını doğru kullanmazsak verim alamayız” dedi.

 

Soru cevap şeklinde devam eden söyleşi sonunda sahaya inen sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Evlilik trapisti nedir ?
  Evlilik trapisti nedir ?
 • Bebeklerde beslenme
  Bebeklerde beslenme
 • Mesleki yeterliliğiniz için;
  Mesleki yeterliliğiniz için;
 • Aracı stop ettirmeden kaldırmak
  Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 • Öksürüğe evde tedavi
  Öksürüğe evde tedavi
 • Kalp Krizi Belirtisi
  Kalp Krizi Belirtisi
 1. Evlilik trapisti nedir ?
 2. Bebeklerde beslenme
 3. Mesleki yeterliliğiniz için;
 4. Aracı stop ettirmeden kaldırmak
 5. Öksürüğe evde tedavi
 6. Kalp Krizi Belirtisi
VİDEO GALERİ
YUKARI